Test fotoksiążki

Fotoksiążka z własnymi zdjęciami, to coś cudownego. Kiedy nadarzyła się okazja, by zgłosić się do przetestowania takiego cuda od @saal.digital.polska i otrzymać kupon rabatowy na 200 zł, nie wahałam się ani chwili…
Aby rozpocząć, należy pobrać darmowy program. Utworzenie w nim projektu jest bardzo intuicyjne i proste, ponadto istnieje wiele szablonów, którymi można się posłużyć i ułatwić sobie przygotowanie. Poradzi sobie nawet amator ;) Wielkim plusem jest możliwość edycji zdjęć bezpośrednio w programie oraz nakładanie dodatkowych tekstów i elementów dekoracyjnych… I tak po 3 godzinach pracy (z zaciągnięciem zdjęć do programu i poprawkami) powstała moja pierwsza fotoksiążka.
Przed wysłaniem do realizacji, projekt sprawdziłam dwa razy. Mój wybór padł na fotoksiążkę składającą się z 26 błyszczących stron, błyszczącej okładki z watowaniem, w formacie 28×19 + wysyłka z Niemiec. Wszystko razem – 200zł (wykorzystany wyżej wspomniany rabat ;) )
Po wysłaniu projektu na serwer pozostało tylko czekanie. 7 lipca czyli w piątek po południu przesłałam projekt, a już we wtorek kurier przyniósł gotową książkę, czyli na efekty finalny nie musiałam długo czekać. Przesyłka dotarła dobrze zapakowana i zabezpieczona. Pierwsze wrażenie? WOW! Jakość świetna. Kolory zgodne z oczekiwaniem. Dobrze sklejona. Tak więc wszystko to, czego oczekiwałam.
Watowanie okładki, które kosztowało 25zł powoduje, że okładka wygląda lekko i profesjonalnie. Jest ona delikatna, miękka w dotyku. Spodziewałam się, że sama książka będzie cięższa…
Co prawda pierwsza strona wewnętrzna okładki była od razu pierwszą stroną mojego projektu, jednakże dokładnie tak wyglądał przygotowany przeze mnie zarys.
Podkreślić należy, iż brak jest typowego zagięcia na środku, które spowodowane jest łączeniem panoramicznym i pozwala na rozmieszczenie zdjęć idealnie na płasko. Plusem jest brak loga firmy, a kod kreskowy zamieszczony na końcu jest tak maleńki, że w niczym nie przeszkadza (na życzenie również opcja bez kodu +25 zł). Strony są grubsze i twarde, papier jest dobry jakościowo, dzięki czemu książka wygląda na bardzo solidną. Jestem bardzo zadowolona z kolorów zdjęć i jakości wydruku.
Ciekawą opcją jest możliwość zadecydowania jaki ma być papier (mat, błysk, jedwab), czy okładka ma być z watowaniem czy bez oraz można wybrać jej „wykończenie” m.in. płótno, ekoskóra, imitacja drewna. Istniej możliwość wyboru wielu formatów i układów (pion, poziom, kwadrat), a w zależności od wybranego rodzaju, fotoksiążka jest dostępna w ilości stron od 26 do 120. Można również wybrać opakowanie prezentowe, bo taka fotoksiążka to także, a może przede wszystkim świetny prezent.

Minusem jest dla mnie sposób płatności za zamawiane produkty. Brakuje mi możliwości zapłacenia przelewem przy bezpośrednim połączeniu z bankiem. Dostępne opcje to PayPal oraz płatność kartą kredytową Visa lub Mastercard… Ale i z tym można sobie poradzić ;)

Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu firmę Saal-Digital. Patrząc z perspektywy całego procesu zamawiania, jestem bardzo zadowolona. Kontakt, czas dostawy, działanie aplikacji – na piąteczkę. Sama fotoksiążka również. Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. Gdyby nie cena, już siedziałabym nad kolejnym projektem… ;)

Podsumowując:
rzeczywisty koszt: 20 zł (Kurier DHL)
czas pracy: 3 godziny
czas oczekiwania: 2 dni robocze
ocena: 5/5

fotoksiazka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>